Państwo Dekowscy i Zakrzewscy odebrali medale za długoletnie pożycie małzeńskie

Małżeństwem są od 50 lat. Zofia i Władysław Dekowscy z Brzeźna oraz Teresa i Zdzisław Zakrzewscy z Lubicza Górnego właśnie zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Był rok 1967, gdy niespełna 18-letnia Zosia przyjechała z Kieleckiego w gościnę do swojej ukochanej cioci Aleksandry na święta wielkanocne. I już tu została, ponieważ poznała i pokochała niespełna 21-letniego Władysława.

– To było 1 kwietnia, w prima aprilis, ale to nasze spotkanie trwa do końca – uśmiecha się pani Zofia. – W grudniu wzięliśmy ślub – dodaje pan Władysław. – Wcześniej nie mieliśmy wymaganego wieku.

Od tego czasu Brzeźno również dla pani Zofii stało się jej miejscem na ziemi. Małżeństwo prowadziło małe gospodarstwo i doczekało się dwóch córek i syna, siedmioro wnuków i trzech prawnuków.

– Pomysł z założeniem kapeli pojawił się spontanicznie – opowiada Zdzisław Zakrzewski, założyciel kapeli „Dolina Drwęcy”, która powstała przy Klubie Seniora pod tą samą nazwą. – Wcześniej grałem tylko na nerwach żonie – dodaje pan Zdzisław żartem.

Pozostałą część artykułu przeczytaj pod linkiem podanym poniżej :
http://ddtorun.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/577_lubicz/16421_pa_stwo_dekowscy_i_zakrzewscy_odebrali_medale_za_d_ugoletnie_po_ycie_ma_ze_skie.html