O Klubie Seniora

fot. Jacek Mroczek

Klub Seniora „Dolina Drwęcy” powstał 31.07.2008 r. W tym dniu też wybrano Zarząd Klubu i Przewodniczacego został nim – Zdzisław Zakrzewski . Po wielu perypetiach utworzylismy wspaniałą rodzinę emerycką wraz z chórem 18 – sto osobowym.
Klub obecnie liczy 31 czlonków .
W 2008 r. wystapiliśmy z chórem na dożynkach w Osieku nad Wisłą , Przeglądzie Piosenki Emeryckiej w Gorczenicy , Chełmnie oraz zorganizowalismy wieczorek taneczny ( zapoznawczy) z Klubem Seniora „Arka” z Lubicza Dolnego i z Klubem Seniora „Złota Jesień” z Grebocina.
W 2012 r. powstała kapela 3 osobowa . Chór wraz z kapelą i członkami klubu brał udział w przeglądach i konkursach : w Sumowie , Mochowie , Gorczenicy, Wąbrzeżnie, Brodnicy, Chełmnie, Sierpcu, Golubiu Dobrzyniu .
Odwiedziliśmy Domy Pomocy Społecznej Dobrzejewicach i Wielkiej Nieszawce z przygotowaną częścia atystyczną.
Charytatywnie wystąpiliśmy na rzecz budowy kościoła w Sumowie i Bielawach.
Uczetniczylismy w spotkaniach jubileuszowych w Grębocinie , Czernikowie , na Pikniku Rodzinym w Młyncu i Skłudzeiwie .
Występując w różnych konkursach dwa razy zajęliśmy drugie miejsce w Sierpcu w „Konkursie Chopinowskim” i w Chełmnie oraz trzecie miejsce w Brodnicy.
Od dwóch miesięcy nasza kapela liczy 5 osób i wystapiłą w pikniku na Bielawach , Młyncu , dożynkach w Makowiskach , „Wąbrzeskim Jarmarku Staroci” w Wabrzeżnie i „Przeglądzie Kapeli Weselnych” w Osieku nad Wisłą, Przegląd Kapel Weselnych Wielgim koło Dobrzynia, Przegląd Kapel Podwórkowych w Wabrzeżnie.
Spotykamy sie co czwartek w Gminnej Świetlicy w Lubiczu Górnym gdzie urządzamy wieczorki taneczne , spotkania okolicznoścowe : Dzień Babci, Dzień Dziadka , Dzień Ojca, Dzień Matki, opłatek i Andrzejki.
Organizujemy dla naszych członków Klubu Seniora wycieczki autokarowe i rowerowe.
Osoby zainteresowane nasza działalnościa zapraszam do zapisania się do Klubu Seniora.
Przewodniczący – Zdzisław Zakrzewski